Ura
 
Bicikel

-

-

-

-

-

-

-

-

-
Tiskalniku prijazno
Spletna učilnica

Facebook

Haiku 2010

Gimnazija Vič in Cankarjev dom sta tudi v šolskem letu 1009/10, že desetič, razpisala srednješolski natečaj za najboljši haiku v slovenskem, angleškem in drugič tudi v španskem jeziku.

Zaključna prireditev, na kateri so bili predstavljeni najbljši haikuji in nagrajeni avtorji, je bila, 6. aprila 2010 v Okrogli dvorani Cankarjevega doma v Ljubljani.

haiku10 naslovnica

Ob prireditvi je izšel tudi zbornik, katerega naslovnica je na desni sliki. Opravičujemo se pa za neljubo napako, ii se nam je pripetila na strani 95, kjer je pri haikuju Kim Majoranc pomotoma "izpadel" zadnji verz. Haiku se v celoti glasi:

He whispers:
‘I love you.’
She tells him to speak louder.

Spodaj so navedeni še vsi nagrajenci natečaja.

Nagrajeni za haikuje napisane v slovenščini

  • Andrej Pervanje, Gimnazija Vič
  • Tadeja Ažman, Gimnazija Vič
  • Armin Črnigoj, TŠC Nova Gorica, Elektrotehniška in računalniška šola
  • Anja Erbežnik, Gimnazija Vič
  • Tjaša Rednak, Gimnazija Vič
  • Eva Razložnik, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo Ljubljana
  • Laura Fänrich, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Nina Horvat, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Amela Husanovič, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Tamina Merzdovnik, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Domen Avbelj, SPSŠ Bežigrad
  • Martina Ovijač, SPSŠ Bežigrad
  • Radmila Čubrilo, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Anja Modic, Gimnazija Vič
  • Tilen Vidakovič, Srednja ekonomska šola Celje
  • Zala Klančnik, ŠC Velenje, Gimnazija Velenje
  • Aja Dobnik, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Maruša Fakin, Gimnazija Vič
  • Anja Radej, Srednja frizerska šola Ljubljana
  • Alja Špicar, Gimnazija Vič
  • Alen Hodžić, Srednja tehniška šola Koper
  • Tanja petrin, ŠC Velenje, Gimnazija Velenje
  • Miha Sterle, Gimnazija Vič
  • Veronika Cukrov, Gimnazija Bežigrad
  • Gabriela Vrbnjak, Gimnazija Vič
  • Iza Škrjanec, Gimnazija Vič
  • Petra Grobelnik, Gimnazija Vič
  • Serena Buremi, Ginnasio Gian Rinaldo Carli Capodistria Gimnazija Gian Rinaldo Carli Koper
  • Miha Sterle, Gimnazija Vič
  • Jure Ropič, SPSŠ Bežigrad
  • Urša vesel, SPSŠ Bežigrad
  • Mojca Svetek, Gimnazija Bežigrad
  • Liza Berden, Gimnazija Vič
  • Anja Javornik, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec
  • Ines Kastelic, Gimnazija Novo mesto
  • Grega Ulen, Gimnazija Vič
  • Gabriela Vrbnjak, Gimnazija Vič
  • Maja Tomšič, Škofijska klasična gimnazija Ljubljana
  • Anja Modic, Gimnazija Vič
  • Maruša Poklič, Gimnazija Lava Celje
  • Sara Primec, Škofijska klasična gimnazija
  • Lucija Majcen, Gimnazija Vič
  • Klara Kastelec, Škofijska klasična gimnazija
  • Vesna Golob, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo, Ljubljana
  • Bojana Doneski, SPSŠ Bežigrad
  • Kevin Marinčič, SPSŠ Bežigrad
  • Neža Repar, Gimnazija Vič
  • Iza Gobar, Prva gimnazija Maribor
  • Jan Bezjak Kokalj, SPSŠ Bežigrad
  • Jerneja Tratnik, Škofijska gimnazija Vipava
  • Tilen Slovenc, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo, Ljubljana
  • Doroteja Dolinšek, Srednja šola za oblikovanje in fotografijo, Ljubljana
  • Gal Grmovšek, Srednja zdravstvena šola Slovenj Gradec

Nagrajeni za haikuje napisane v angleščini

  • Dunja Kristan,Srednja ekonomska šola Ljubljana
  • Eva Dora, Gimnazija Murska Sobota
  • Miha Mužič, Gimnazija Vič
  • Grega Ulen, Gimnazija Vič
  • Matic Beguš, Gimnazija Vič
  • Metka Pirnat, Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana
  • Andrej Buh, Gimnazija Vič
  • Aljaž Vidmar, Gimnazija Vič
  • Kim Majoranc, Gimnazija Lava
  • Luka Kozar, Gimnazija Vič
  • Ines Meršak, Gimnazija Vič
  • Rok Vahter, I. gimnazija v Celju
  • Ana Šemrov, Gimnazija Vič
  • Luka Klančar, Gimnazija Vič
  • Tina Grubar, Grm Novo mesto - Center biotehnike in turizma
  • Tadeja Ažman, Gimnazija Vič
  • Žiga petrič, Gimnazija Vič
  • Andrej Pervanje, Gimnazija Vič
  • Jure Svetelj, Gimnazija Vič
  • Andrej Goluh, Gimnazija Vič
  • Marjeta Horvat, Gimnazija Vič
  • Lina Berlot, Gimnazija Nova Gorica
  • Julija Jelušič Južnič, Gimnazija Vič

Nagrajeni za haikuje napisane v španščini

  • Ivan Hofman, Gimnazija Vič
  • Maja Jakša, Gimnazija Vič
  • Živa Logar, Gimnazija Vič
  • Jerca Meglič, Gimnazija Vič
  • Sara Miličevič, Gimnazija Vič
  • Petra Prunk, Gimnazija Vič
  • Kristijan Radikovič, Gimnazija Vič
  • Tina Rajh, Gimnazija Jožeta Plečnika
  • Manca Šuštar, Gimnazija Jožeta Plečnika
  • Rok Vahter, I. Gimnazija v Celju

Edin Saračević